STU A STROJNÍCKA FAKULTA NA SVETOVÝCH ZIMNÝCH HRÁCH V LAKE PLACID

ZÁZEMIE, ŠPORTOVÁ ODBORNOSŤ A SKÚSENOSTI

Podľa vzoru svetových univerziád (univerzitných hier) sa v pravidelných dvojročných cykloch usporadúvajú Letné univerziády SR (LU SR) a Zimné univerziády SR (ZU SR). Výzvu na organizovanie predkladá SAUŠ (Slovenská asociácia univerzitného športu), ktorá je právoplatným členom FISU (Medzinárodnej federácie univerzitného športu), ktorá sídli vo švajčiarskom Lausanne. Slovenská asociácia univerzitného športu (SAUŠ) na svojom zasadnutí VV v roku 2022 pridelila organizáciu LU SR 24 Slovenskej technickej univerzite v Bratislave. V konkurenčnom súboji s ostatnými univerzitami zvíťazila STU vďaka kvalitnému zázemiu pre šport, a predovšetkým športovej odbornosti, tradícii, skúsenosti. Významnú úlohu zohrala Rada športu STU, ktorá zastrešuje a koordinuje šport na STU a reprezentáciu v športe pod vedením prorektora STU prof. Ing. Štefana Stanka, PhD.

STU A STROJNÍCKA FAKULTA NA SVETOVÝCH ZIMNÝCH HRÁCH V LAKE PLACID
Viac sa dozviete v časopise SPEKTRUM ak.r. 2022 – 2023 07-08  s.44. – 45.